Znów trafienie Nigeryjczyka

Mecz kontrolny: Wisła - Polonia Bytom 2-1 (0-1) 0-1 Rozmus 37 (z karnego), 1-1 Dudu Omagheni 46, 2-1 Paulista 51 Sędziował Łukasz Bartosik z Krakowa. Sparing 2x40 minut, bez publiczności. Wisła: Juszczyk - Thwaite, Rygielski (59 Cleber), Darda (59, Baszczyński), Magiera (73 Krasnodębski) - Szabat (59 Paweł Brożek), Burns (59 Cantoro), Mączyński (41 Jirsak), Jarosz (41 Piotr Brożek) - Paulista (73 Bik), Dudu Omagbeni. Polonia: Suchański (41 Wierzchowski) - Klepczyński (41 Sojka), Jurczyk (41 Owczarek, 48 Drej), Dziółka, Plewnia (41 Kałuda) - Robaszek (41 Jabłoński), Grzyb (41 Trzeciak), Mróz, Radzewicz (41 Marcinkowski) - Mężyk (41 Zieliński), Rozmus (41 Wolański). Testowany wczoraj w drugim kontrolnym meczu Nigeryjczyk MacPherlin Dudu Omagbeni zdobył znów bramkę (w poprzednim sparingu z drugoligowym GKS Jastrzębiem strzelił dwa gole), ale zaraz po spotkaniu z beniaminkiem ekstraklasy z Bytomia szefowie i trener Wisły nie zdecydowali się jeszcze podpisać z nim kontraktu. Już w pierwszej połowie ruchliwy napastnik popisał się efektownym strzałem w 22 min. Po przerwie przytomnie zakończył akcję Jeana Paulisty i Piotra Brożka, wyrównując stan spotkania. Goście objęli prowadzenie z karnego w 37 min, w następstwie faulu Rafała Dardy na Arturze Rozmusie. "Jedenastkę" wykorzystał sam poszkodowany. Wynik ustalił Paulista, któremu świetną sytuację wypracował Jacob Burns. Polonia sprawdzała wczoraj obrońcę "Białej Gwiazdy" Mikołaja Kałudę. (SAS) "Dziennik Polski" 2007-08-22