Zapaśnicze kwalifikacje

Iwona Matkowska (Agros Żary), tegoroczna mistrzyni Europy w wadze 51 kg, wywalczyła w Sofii kwalifikację do olimpijskiego turnieju zapaśniczego w Londynie w kategorii 48 kilogramów. W finale pokonała Niemkę Alexandrę Engelhardt. Nie powiodło się pozostałej trójce podopiecznych trenera Jana Godlewskiego, które stoczyły cztery walki i zdołały wygrać zaledwie jedną. Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) uległa w kategorii 55 kg Mołdawiance Ludmile Cristei, a Monika Michalik (Orlęta Trzciel) w 63 kg Ukraince Julii Ostapczuk. Dwa pojedynki stoczyła Agnieszka Wieszczek-Kordus (WKS Grunwald Poznań). Brązowa medalistka igrzysk w Pekinie w 2008 roku pokonała Norweżkę Maję Gunvor Erlandsen, jednak w 1/4 finału przegrała z Ukrainką Kateryną Burmistrową. Miejsca w turnieju olimpijskim nie wywalczył żaden z pięciu startujących w Sofii polskich zapaśników. Jak dotychczas polscy klasycy mają dwie kwalifikacje z ubiegłorocznych mistrzostw świata w Stambule - Damian Janikowski (Śląsk Wrocław, 84 kg) oraz jego kolega klubowy Łukasz Banak (120 kg). Przed Polakami dwa pozostałe turnieje kwalifikacyjne - w Chinach (27-29 kwietnia) i Finlandii (4-6 maja).