Wykuwanie formy

To jeszcze nie jest forma, która pozwoliłaby nam spokojnie myśleć o awansie do Ligi Mistrzów - przyznał Maciej Skorża, trener krakowskiej Wisły, po towarzyskim meczu z chorwacką HNK Rijeka.

Mistrzowie Polski wygrali 2:0, zdobywając bramki już w pierwszych 11 minutach, po trafieniach Piotra Brożka i Wojciecha Łobodzińskiego. Bardzo dobrze w drużynie odnalazł się Słoweniec Andraz Kirm, który asystował przy trafieniu Brożka i pokazał kilka znakomitych zagrań. - Pierwsza połowa była dobra, w drugiej na murawie panował chaos. Formę dopiero wykuwamy, potrzeba nam czasu, piłkarze muszą też złapać trochę świeżości - powiedział Skorża, odnosząc się też do zapowiadanego transferu Pawła Brożka. - Chciałbym, aby został z nami do zimy - dodał.
3:1 w sparingu wygrał Lech Poznań z Zagłębiem Lubin. Dwa gole dla "Kolejorza" zdobył Bartosz Bosacki, jednego - Semir Stilić. Dla lubinian trafił Ilian Micanski. - Pierwsza jedenastka potwierdziła swoją wartość. Na razie brakuje nam w drużynie rywalizacji, jeśli to się zmieni, będę spokojny o sezon - ocenił nowy trener lechitów Jacek Zieliński.
W innych ciekawych sparingach naszych ligowców PGE GKS Bełchatów pokonał Wartę Poznań 2:1 (jednego gola zdobył wypożyczony z Legii Warszawa Maciej Korzym), a stołeczna Polonia w identycznych rozmiarach wygrała ze Zniczem Pruszków.