Wygrali i awansowali

Polscy piłkarze ręczni pokonali wczoraj Czechów 33:30 (13:14) w meczu grupy A odbywających się w Norwegii mistrzostw Europy i awansowali do kolejnej rundy turnieju. Wygrana nie przyszła im jednak łatwo. A miało być miło i przyjemnie. Z takiego też założenia wyszli chyba nasi reprezentanci, a gdy na początku meczu objęli prowadzenie 5:2 i 9:5 - jeszcze się w nim utwierdzili. Zaczęli grać lekceważąco i nonszalancko, a rywale nie zamierzali się biernie temu przyglądać. Z każdą minutą wydarzenia na parkiecie przybierały coraz bardziej zaskakujący przebieg - oto skazywani na pożarcie Czesi przejmowali inicjatywę, a Polacy słabli. Efekt? Sensacyjny. W drugiej połowie pierwszej części nasi zdobyli tylko cztery bramki, a rywale trafiali raz za razem. W przerwie w polskiej szatni było nerwowo, padło sporo ostrych słów, ale w grze wreszcie coś się poprawiło. Wicemistrzowie świata znów wypracowali sobie bezpieczną, cztero-, pięciobramkową przewagę i choć Czesi walczyli do końca - pewnie ją utrzymali. Pisk "Nasz Dziennik" 2008-01-28