Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Wnioski w sprawie krzyża

Treść

Ruch Palikota złożył wczoraj w Sejmie wniosek o usunięcie krzyża z sali obrad Sejmu. Do marszałek Sejmu Ewy Kopacz trafił wczoraj także wniosek Prawa i Sprawiedliwości, które postuluje, aby Sejm podjął uchwałę w sprawie ochrony krzyża na sali sejmowej.

Klub Palikota ponowił swój wniosek do marszałka Sejmu o usunięcie krzyża z sejmowej sali obrad. Poprzedni został zgłoszony, gdy posłowie Ruchu nie byli jeszcze zaprzysiężonymi parlamentarzystami. Posłowie Ruchu wyrażają przekonanie, iż powieszenie krzyża jest niezgodne z Konstytucją. Janusz Palikot mówił wczoraj, że krzyż na sejmowej sali nie powinien wisieć, a działania jego ugrupowania zmierzają do "ochrony krzyża, żeby nie stał się znakiem partyjnym".
Prawo i Sprawiedliwość zakończenie dyskusji nad krzyżem w sali obrad proponuje rozwiązać przez podjęcie przez Sejm uchwały o ochronie krzyża na sali sejmowej. Projekt uchwały w tej sprawie trafił już wczoraj do marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Apel do władz Sejmu w obronie krzyża złożyli również wczoraj przedstawiciele Krucjaty Młodych. Pod petycją w tej sprawie podpisało się ponad 50 tysięcy osób. Hipokryzję Janusza Palikota demaskował Patryk Jaki z klubu Solidarna Polska. "Krzyż jest w takim samym stopniu w Polsce symbolem religijnym, co narodowym. Jeśli komuś przeszkadza symbol religijny, niech odczytuje to w sposób narodowy właśnie. Kościół w Polsce był zawsze bowiem po stronie ludu i po stronie polskości. Dlatego, inaczej niż w Hiszpanii, nie można bezmyślnie walczyć z krzyżem" - odczytał Jaki, zaznaczając, iż jest to cytat wpisu Janusza Palikota umieszonego na blogu internetowym posła 6 grudnia 2009 roku.

AKW

Nasz Dziennik Czwartek-Piątek, 10-11 listopada 2011, Nr 262 (4193)

Autor: au