Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Wniosek do premiera D. Tuska o zwrot obywatelom różnicy ceny paliwa

Treść

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przygotowali wniosek do premiera Donalda Tuska o zwrot różnicy ceny paliwa. Politycy upomnieli się dziś o realizację jednej z obietnic wyborczych Platformy Obywatelskiej.

Przewodniczący Platformy obiecywał w kampanii wyborczej szybką obniżkę cen paliw. Litr benzyny miał kosztować 5 zł i 19 groszy. Dziś paliwo kosztuje średnio 6 zł i 80 groszy.

Poseł Waldemar Buda zwrócił uwagę, że wielu Polaków poszło 15 października ubiegłego roku głosować za niższą ceną paliwa. Niestety – jak podkreślił parlamentarzysta – było to kłamstwo.  

Dlatego PiS, powołując się na przepisy prawa, przygotował wniosek dla obywateli, którzy mogą domagać się zwrotu różnicy między obecną ceną paliwa a obiecaną.

– To prosta formuła do wypełnienia: wskazujemy różnicę, rachunek bankowy. Średnio jest to 1 zł 51 gr różnicy między ceną obiecaną a ceną rzeczywistą. To 75 zł przy 50 litrach paliwa. Na każdym tankowaniu możemy zaoszczędzić 75 złotych. Wniosek proszę wypełnić i złożyć do KPRP. Donald Tusk powinien zwracać tę różnicę – do tego się zobowiązał. Jeżeli nie znalazł mechanizmu, który obiecał (wskazywał, że jest prosty), to my mu pomagamy. W tej sytuacji będzie zwracał różnicę – powiedział Waldemar Buda.

Były minister przypomniał, że rząd Donalda Tuska podjął decyzje ws. opłaty paliwowej, jednak na niekorzyść kierowców. Została ona podwyższona 1 stycznia tego roku.

Posłowie PiS zapowiedzieli, że wniosek o zwrot różnicy ceny paliwa będzie dostępny w mediach społecznościowych. Załącznikiem do dokumentu będzie faktura bądź paragon za paliwo.

RIRM

źródło: radiomaryja.pl, 27 marca 2024

Autor: dj