Wisła wygrała na 100-lecie

Piłkarze Wisły Kraków pokonali 1:0 (0:0) FC Sevilla – zdobywcę Pucharu UEFA i Superpucharu Europy – w towarzyskim spotkaniu, które rozegrano we wtorek z okazji jubileuszu 100-lecia Wisły.

Zabrakło ładnej gry...

Decydująca akcja meczu miała miejsce w 58. minucie Prawą stroną przedarł się Branko Radovanović, będąc w polu karnym wyłożył piłkę Hristu Chiacu, który pokonał bramkarza FC Sevilla.

W 10. minucie mogło być 0:1, ale groźny strzał Jesuli ładnie obronił Emilian Dolha.

W 21. minucie wydawało się, że Marek Zieńczuk znajdzie się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale w ostatniej chwili zablokował go obrońca z Hiszpanii.

Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy tylko przypadek uratował krakowian przed utratą gola. Po strzale Antonio Puerty piłka odbiła się od stojącego przed bramką Mauro Cantoro. Z kolei – po strzale tego samego zawodnika – w 45. minucie Cleber odbił piłkę, która leciała do siatki.

W 68. minucie korzystniejszy wynik dla Wisły mógł wywalczyć Paweł Brożek, ale na wysokości zadania stanął golkiper gości.

... oraz atmosfery

Mecz, który miał być wielkim świętem Wisły stał na nie najlepszym poziomie. Na dodatek w pierwszej połowie krakowscy kibice urządzili protest (przeciwko zwolnieniu trenera Dana Petrescu) i na trybunach panował prawie grobowy nastrój.

Przed i w trakcie meczu kibice w mocny sposób skomentowali, co myślą o ostatnich decyzjach włodarzy klubu. Między innymi wulgarne okrzyki skierowano pod adresem prezesa Wisły Kraków SSA, Ludwika Miętty-Mikołajewicza. Wywieszono też transparent: „Wy zepsuliście mecz stulecia, my się dostosowujemy”.

Po spotkaniu odbył się za to wspaniały pokaz laserowo-pirotechniczny, godny 100-lecia Wisły Kraków.