Wisła w finale

Wielki sukces koszykarek Wisły Can-Pack! Krakowianki po zwycięstwie nad czeską drużyną Frisco Sika Brno 78:73 (26:24, 21:21, 16:12, 15:16) awansowały do Final Four Euroligi.
To największy sukces polskiej koszykówki na przestrzeni ostatnich lat. Trzeci i decydujący mecz odbył się pod Wawelem, w wypełnionej po brzegi hali przy Reymonta. Oba zespoły stworzyły kapitalny spektakl, w którym nie brakowało efektownych zagrań, zwrotów akcji, emocji. Przez dwie kwarty spotkanie było szalenie wyrównane, żadna ze stron nie była w stanie zdobyć większej przewagi. Dopiero w końcówce trzeciej odsłony wiślaczki nabrały wiatru w żagle i uciekły rywalkom, po rzucie Amerykanki Janell Burse (najskuteczniejsza na parkiecie, zdobyła 20 punktów) wychodząc na prowadzenie 61:55. To był ważny moment, który dał krakowiankom chwile oddechu i spokoju. Kiedy w czwartej kwarcie trafiła Ewelina Kobryn i krakowianki odskoczyły na 73:65, wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Czeszki się nie poddały, zmniejszyły stratę do trzech "oczek", ale ostatnie słowo należało do krakowianek.
W półfinale Euroligi Wisła zmierzy się z Ros Casares Walencja, a UMMC Jekaterinburg zagra ze Spartakiem Moskwa.