Wielkie mecze Polaków

Polscy piłkarze ręczni w kapitalnym stylu awansowali do ćwierćfinału odbywających się w Niemczech mistrzostw świata. W sobotę nasi rozgromili Tunezję 40:31 (17:13), wczoraj Słowenię 38:27 (17:13) i zajęli pierwsze miejsce w grupie pierwszej rundy zasadniczej. Mimo że Tunezja to czwarta drużyna poprzednich MŚ i aktualny mistrz Afryki, na parkiecie istniała i dominowała tylko jedna ekipa - Polska. Nasi zawodnicy w każdym elemencie sztuki piłkarskiej byli lepsi od rywali, dominując od pierwszej do ostatniej minuty. Gdyby nie pewne rozprężenie w ostatnich fragmentach spotkania - Tunezyjczycy zostaliby rozgromieni. O tak bardzo wysokiej wygranej Polaków zadecydował kapitalny początek drugiej połowy, gdy w ciągu czterech minut zdobyli aż pięć bramek, nie tracąc żadnej. Rywale wówczas zwątpili w możliwość nawiązania walki, a nasi mogli już spokojnie rozmyślać o czekających ich kolejnych pojedynkach. Stąd rozluźnienie, widoczne szczególnie w obronie. Tym razem najskuteczniejszym graczem w naszej ekipie był Mateusz Jachlewski, zdobywca ośmiu goli (połowa z karnych). Karol Bielecki i Mariusz Jurasik dołożyli po sześć, a Michał Jurecki - cztery. Wczoraj Polacy rozbili Słowenię. Tym razem na parkiecie brylował Marcin Litewski, który zdobył aż 12 bramek, 7 rzucił Bielecki. Pojedynek miał podobny przebieg jak w sobotę, znów o wysokiej wygranej zadecydowały wspaniałe fragmenty gry na początku drugiej połowy. Nasi po cichu wspominają o medalu i wcale nie jest to marzenie nierealne. Pisk, "Nasz Dziennik" 2007-01-29