Przejdź do treści
Przejdź do stopki

W służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie

Treść

Wszystkie osoby tworzące Radio Maryja posługują na różne sposoby, ale wszyscy w jednym celu: by katolicki głos mógł docierać do polskich domów w kraju i poza jego granicami; ku chwale Boga, Kościoła i Ojczyzny. Toruńska rozgłośnia pracuje nieprzerwanie od 32 lat.

23 marca 1993 r. św. papież Jan Paweł II mówił, że działalność Radia Maryja to przede wszystkim służba Kościołowi w Polsce. Tę służbę niosą konkretne osoby, m.in. wolontariusze. Oni jako pierwsi, np. na recepcji witają osoby odwiedzające toruńską rozgłośnię. Spotkać tam można np. panią Bogusławę Żelazek, która z Radiem związana jest niemalże od samego początku jego istnienia. Jak sama mówi, pomagać przychodziła w chwilach wolnych od pracy zawodowej.

– To stało się takim rytmem mojego życia, takim przedłużeniem pracy zawodowe na pracę wolontariacką – stwierdziła Bogusława Żelazek. [czytaj więcej]

Na miejscu posługują również osoby konsekrowane, jak np. s. Ksaweriana, nazaretanka, która – jak sama wspomina – o tym, że została skierowana na placówkę do Torunia, właśnie do Radia Maryja, dowiedziała się na kilka tygodni przed swoimi ślubami wieczystymi.

– Moja praca to głównie praca administracyjna, przygotowywanie ogłoszeń na antenę, odbieranie poczty elektronicznej – mówiła s. Ksawieriana.

Do jej zadań należy również dbanie o piękno radiowej kaplicy, w której codziennie, w intencji słuchaczy i ofiarodawców, sprawowane są Msze święte. O. Robert Borzyszkowski CSsR święcenia kapłańskie przyjął w maju tego roku. Dwa miesiące później rozpoczął swoją posługę w Radiu Maryja. Do jego zadań należy nie tylko prowadzenie audycji i programów, ale również koordynowanie wydarzeń kulturalnych, jakie odbywają się w niedawno otwartym Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

– Dowiedziałem się o redemptorystach przez Radio Maryja. Moim pragnieniem, marzeniem było, aby móc tutaj posługiwać. Cieszę się, że tutaj jestem – powiedział zakonnik.

Radio Maryja i jego Rodzinę tworzą również osoby, które z radiem współpracują, ale nie na miejscu, lecz na odległość. Tworzą oni terenowe Biura i Koła Radia Maryja. Ludzie, którzy tam posługują, propagują rozgłośnię i wszystkie dzieła przy niej powstałe w swoich codziennych środowiskach – podkreślił o. Dawid Wilczyński CSsR.

– Mówienie o tych dziełach tam, gdzie na co dzień przebywają nasi przyjaciele z Kół i Biur, którzy są taką naszą wizytówką, którzy są naszymi ambasadorami i świadczą o nas, za to też wszystkim bardzo serdecznie chcemy podziękować – mówił redemptorysta.

Bez zaangażowania wolontariuszy, pracowników, ojców, sióstr zakonnych, przyjaciół z terenowych Biur i Kół, Radio Maryja nie mogłoby od ponad 30 lat każdego dnia docierać do polskich domów w kraju i poza jego granicami.

TV Trwam News

Żródło: radiomaryja.pl, 2

Autor: mj