W derbach lepsze sądeczanki

Koszykówka. Liga kadetek UKS Żak Nowy Sącz - GTK Gorlice 55- 43 (15-8, 21-10, 7-8, 12-17) Sędziowali: Grzegorz Przybyło i Piotr Karp. Widzów: 100. UKS Żak: Ilona Kowalczyk 23 1x3), Edyta Jędrychowska 12 (2x3), Angelika Cempa 11, Marlena Sobczyk 5 (1x3), Olga Biernacka 2. Patrycja Szymańska 2, Justyna Zaczkiewicz, Sylwia Nowak, Lucyna Łomako, Urszula Migacz, Beata Dutka, Iwona Figuła GTK Gorlice: Paula Haluch 15, Marlena Strojny 12, Klaudia Haluch 9, Patrycja Niedziela 5, Ewa Kordzikowska 2, Sandra Tarsa, Katarzyna Urbanik, Martyna Ołpińska, Katarzyna Przybyłowicz, Barbara Krzemińska. To było ważne dla sądeczanek spotkanie. Rywalki z Gorlic wciąż wyprzedzają zespół z Nowego Sącza. Dzięki zdobytym punktom UKS Żak zrównał się w tabeli z GTK Gorlice. Sam mecz był dość jednostronnym widowiskiem i nie stojącym na zbyt wysokim poziomie. Sądeczanki bardzo szybko wypracowały wysoka przewagę. Po dwóch kwartach prowadziły już 36-18 - Ta przewaga nieco zawodniczki i w kolejnych kwartach nie prezentowały się tak dobrze jak w pierwszej połowie. - powiedział trener UKS Żak Wactur Dawid Kopiec - Mając przewagę prawie 20 punktów wprowadziłem na parkiet zmienniczki. Wtedy rywalki odrobiły nieco punktów. Ale ostatnie 10 minut to znów nasza zdecydowana przewaga. Szybkie i skuteczne akcje spowodowały, że prowadziliśmy różnicą 23 punktów. I wtedy na parkiecie znów mogły pojawić się zawodniczki, które zazwyczaj mniej grają. Gorliczanki próbowały wykorzystać to, że te koszykarki są mniej pewne swoich umiejętności, ale zespół nie pozwolił na wyrwanie sobie zwycięstwa. W następnej kolejce zespół z Nowego Sącza rozegra spotkanie wyjazdowe z Zeliną Jurków. Inne wyniki: Gorce Nowy Targ - Korona 50-65, Iskra Klecza Dolna - Zelina Jurków - mecz przełożony, Wisła Kraków - pauza 1. Wisła Kraków 5 10 391-246 2. Korona Kraków 5 9 416-267 3. KS Gorce 4 7 323-195 4. GTK Gorlice 5 7 283-252 5. UKS Żak Wactur 5 7 32-303 6. UKS Iskra Klecza 4 4 183-349 7. Zelina Jurków 4 4 129-432 (JEC), "Dziennik Polski" 2006-12-01