Przejdź do treści
Przejdź do stopki

[TYLKO U NAS] W. Zięba: III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia będzie trwał do Dnia Świętości Życia. Każdy może włączyć się w modlitwę. To wspaniała okazja, by duchowo zaangażować się w działanie pro-life

Treść

III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpoczął się w święto św. Józefa i będzie trwał do Dnia Świętości Życia. Każdy może włączyć się w modlitwę. To jest wspaniała okazja, żeby duchowo zaangażować się w działanie pro-life, ale także, żeby pobudzić się do refleksji nad swoją postawą pro-life –  powiedział Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jest to trzeci tydzień modlitw w konkretnych intencjach. [czytaj więcej]

 

Gość Radia Maryja zaznaczył, że idea Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia zrodziła się z okazji Dnia Świętości Życia.

– Dzień Świętości Życia został ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1998 roku. W Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka stwierdziliśmy, że możemy szczególnie modlić się cały tydzień. To rekolekcje pro-life, by prosić Boga o siedem bardzo konkretnych intencji, i przy okazji możemy zobaczyć, na jakim etapie realizacji tych intencji jesteśmy – zaznaczył Wojciech Zięba.  

 

Tegoroczne hasło Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia Człowieka jest szczególne i brzmi: „Troska o życie od poczęcia wychowaniem do pokoju”.

– Uważamy, że człowiek, który z miłością spojrzy na nienarodzone dziecko w łonie matki, nigdy nie sięgnie po karabin. Wiadomo, że przyczyną takiej intencji jest wojna na Ukrainie, natomiast głęboko wierzymy, że jeżeli uświadomimy sobie świętość życia, jeżeli w nienarodzonym człowieku zobaczymy człowieka, to także zobaczymy go w osobie stojącej po drugiej stronie barykady. III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpoczął się w święto św. Józefa i będzie trwał do Dnia Świętości Życia. Każdy może włączyć się w modlitwę. To jest wspaniała okazja, żeby duchowo zaangażować się w działanie pro-life, ale także, żeby pobudzić się do refleksji nad swoją postawą pro-life – podkreślił gość audycji „Aktualności dnia”.

 

Warto zadać sobie pytanie: Czy jestem naprawdę za życiem?

– Nie chodzi o wielkie akcje, żeby iść od razu na barykady albo domagać się czegoś innego, ale czy w czasie tej modlitwy zawsze nachodzą mnie myśli dotyczące tego, co robimy w codziennym życiu dla zwiększenia szacunku do życia? To np. relacja względem rodzin wielodzietnych. W chwili, kiedy dowiadujemy się, że matka spodziewa się czwartego, piątego, szóstego dziecka, to czy widzimy w tym Boże błogosławieństwo, czy powód do pobłażliwego uśmiechu? Czy osoba, która spodziewa się chorego dziecka,  otrzyma od nas wsparcie, wesprzemy ją, czy będziemy pogłębiać jej strach? To są rzeczy, które przychodzą na modlitwie i które warto analizować. Serdecznie zachęcam do przynajmniej kilku minut modlitwy w ciągu tego tygodnia. (…) Można się jeszcze włączyć. Można prosić Boga o pokój na świecie, ale także o pokój dla dzieci nienarodzonych – podsumował prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Całą rozmowę z Wojciechem Ziębą można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

 

Żródło: radiomaryja.pl, 23 marca 2023
Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

Autor: mj