Przejdź do treści
Przejdź do stopki

[TYLKO U NAS] P. Ozdoba: Chcielibyśmy nadać nowego sensu Dniu Ojca i powiązać go z postacią św. Józefa

Treść

W Polsce Dzień Ojca pojawia się w kalendarzach 23 czerwca. Proponujemy przeniesienie go na 19 marca. Chcielibyśmy nadać nowego sensu temu dniu i powiązać go z postacią św. Józefa. To doskonały wzór do naśladowania dla każdego mężczyzny – zaznaczył Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w sobotniej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Centrum Życia i Rodziny podejmuje inicjatywę przeniesienia Dnia Ojca na 19 marca. Wtedy to wierni obchodzą uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

– W Polsce Dzień Ojca pojawia się w kalendarzach 23 czerwca. Badania opinii publicznej wskazują, że dzień ten nie jest rozpromowany, obchodzony. Nie jest związany z kontekstem kulturowym czy społecznym. Nie zakorzenił się w polskiej tradycji. Chcemy nawiązać do takich krajów, jak Włochy, Hiszpania, Portugalia czy Chorwacja, gdzie Dzień Ojca obchodzony jest 19 marca. Chcielibyśmy nawiązać do tej tradycji i nadać nowego sensu Dniu Ojca, powiązać go z postacią św. Józefa. To doskonały wzór do naśladowania dla każdego mężczyzny – zaznaczył Paweł Ozdoba.

 

Gość Radia Maryja wskazał, że ma to na celu nie tylko przypomnienie postaci św. Józefa, ale także przedstawienie jego cech.

– Odpowiedzialność, opiekuńczość, troskliwość, branie odpowiedzialności za rodzinę – to cechy pożądane w dzisiejszym świecie – wskazał.

Prezes Centrum Życia i Rodziny został zapytany o to, jaki prezent możemy podarować swojemu ojcu.

– Najważniejsze jest poświęcenie czasu. W szczególności mówię o osobach dorosłych. Warto wybrać się w odwiedziny, spędzić czas, porozmawiać o ważnych sprawach. Być może wspólnie się pomodlić. Prezenty materialne również są bardzo miłe. (…) Podziękowanie za wspólnie spędzony czas i wychowanie to drobne prezenty, jednak takiego wyrażania emocji nam dziś potrzeba – powiedział.

24 marca przypada Narodowy Dzień Życia. Wtedy też o godz. 12.00 w Sejmie odbędzie się konferencja naukowa: „Prawo do życia czy prawo do aborcji?”. Może w niej wziąć udział każdy, kto jest zainteresowany omawianym tematem.

– To dobry moment, żeby przypomnieć inicjatywę Narodowego Dnia Życia oraz Dnia Świętości Życia; by pokazać, że każdy ma prawo do życia – zaznaczył Paweł Ozdoba.

 

Audycja z udziałem Pawła Ozdoby dostępna jest do przesłuchania [w tym miejscu].

radiomaryja.pl

Żródło: radiomaryja.pl, 18 marca 2023
Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

 

 

Autor: mj