Przejdź do treści
Przejdź do stopki

[TYLKO U NAS] B. Nowak: Niektórym środowiskom religia przeszkadza, bo daje młodym ludziom fundamenty moralne

Treść

Młody człowiek często jest dzisiaj bardzo cynicznie wykorzystywany przez grupy ludzi dorosłych, którzy chcą zaszkodzić dzieciom. Oni chcą wyrwać młodych ludzi z polskości. Muszą zatem rozerwać więź z Kościołem. Dlatego też widzimy starania zohydzenia naszych świętości, niszczenia autorytetów. Religia przeszkadza, bo daje młodym ludziom fundamenty moralne – powiedziała Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty, na antenie Radia Maryja we wtorkowej audycji „Aktualności dnia”.

Podczas Wielkiego Postu szkoły we współpracy z parafiami organizują rekolekcje wielkopostne. Taki stan rzeczy nie odpowiada niektórym środowiskom, szczególnie lewicowo-liberalnym.

– To element zaplanowanej szerszej akcji. Mamy m.in. do czynienia z uderzeniem w nasze autorytety. Religia przeszkadza, bo daje młodym ludziom fundamenty moralne. (…) Podnoszona jest sprawa rekolekcji. Mówi się, że poprzez pójście do kościoła dzieci tracą czas na naukę. Przeczytałam też, że ponoć w Krakowie w sali gimnastycznej odbywały się nauki rekolekcyjne. Rozpoczęła się awantura wywołana przez obrońców świeckości szkoły. (…) Brakuje wiedzy. Ludzie w swoim zacietrzewieniu przestali logicznie myśleć. (…) Szkołą zarządza dyrektor, który jest odpowiedzialny za to, żeby w szkole było stosowane prawo. Nikt z zewnątrz nie może wtrącać się w organizację pracy szkoły – zaznaczyła Barbara Nowak.

 

Małopolska kurator oświaty została także zapytana o przyczyny agresji wśród dzieci i młodzieży. Jak powiedziała, „jest ich bardzo wiele. Do takiej sytuacji doprowadziła izolacja wymuszona pandemią i zostawienie dzieciom wolnej ręki w użytkowaniu internetu”.

– Kiedy przestały dobrze funkcjonować relacje społeczne, dzieci zostały zostawione same sobie. Jeżeli w domu nie było odpowiedniej opieki nad nimi, to dzieci szukały pozytywnych emocji w internecie. Później było to tylko tkwienie w wirtualnej rzeczywistości, z której wielu z nich się jeszcze nie uwolniło – wskazała gość Radia Maryja.

 

W trakcie ataku skierowanego na św. Jana Pawła II Barbara Nowak zaproponowała, aby Papież Polak został uczczony poprzez zawieszenie jego portretu w każdej polskiej szkole. To także spotkało się z negatywnym odzewem ze strony części środowisk.

– Młody człowiek często jest dzisiaj bardzo cynicznie wykorzystywany przez grupy ludzi dorosłych, którzy chcą zaszkodzić dzieciom. Oni chcą wyrwać młodych ludzi z polskości. Muszą zatem rozerwać więź z Kościołem. Dlatego też widzimy starania zohydzenia naszych świętości, niszczenia autorytetów. (…) W dużej mierze dzięki św. Janowi Pawłowi II możemy dziś żyć w wolnym kraju. Mamy obowiązek o tym pamiętać. Mamy też być ludźmi honoru – zwróciła uwagę kurator.

 

Rozmowa z Barbarą Nowak dostępna jest do odsłuchania [w tym miejscu].

radiomaryja.pl

Żródło: radiomaryja.pl, 21 marca 2023
Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

Autor: mj

Tagi: autorytet Barbara Nowak młodzież rekolekcje religia w szkole