Turniej WTA w Paryżu

Agnieszka Radwańska pokonała Rosjankę Alisę Klejbanową 6:7 (5-7) 6:4, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału halowego turnieju WTA tenisistek w Paryżu. Tenisistka z Krakowa, która jest rozstawiona w tej imprezie z numerem czwartym, potrzebowała 148 minut, by pokonać sklasyfikowaną 17 miejsc niżej w rankingu WTA Rosjankę, która w tym roku dotarła do czwartej rundy Australian Open.

W pierwszej partii mecz toczył się falami. Polka prowadziła 3:1, by po chwili przegrywać 3:4, a ze stanu 5:4 dla niej szybko zrobiło się 5:6. O sukcesie w pierwszym secie decydował tie-break, w którym Radwańska przegrywała 3:5, był remis 5:5, ale to rywalka zdobyła dwa kolejne punkty. Drugi set zaczął się od prowadzenia Klejbanowej 3:0 i wydaje się, że był to przełomowy moment spotkania. Pięć kolejnych gemów rozstrzygnęła na swoją korzyść Polka, a seta wygrała 6:4. W decydującej partii w pierwszym gemie Radwańska przełamała serwis rywalki, a później już kontrolowała wydarzenia na korcie. Wygrywając seta 6:2, zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale.