Turniej w Bazylei

Od dwóch porażek rozpoczęły udział w turnieju w Bazylei siatkarki Atomu Trefl Sopot. Wiceliderki PlusLigi kobiet przegrały po 2:3 z Volero Zurich oraz Dutch All Stars z Holandii. W szwajcarskiej imprezie bierze udział pięć drużyn.
Sopocki zespół, chociaż w tie-breaku z Volero prowadził 12:9, uległ mistrzyniom Szwajcarii 2:3 (20:25, 25:18, 18:25, 25:22, 13:15), a następnie Dutch All Stars również 2:3 (20:25, 28:30, 25:23, 25:22, 9:15). Holenderki okazały się lepsze w dwóch pierwszych partiach, jednak zawodniczki Atomu Trefl zdołały doprowadzić do stanu 2:2. W czwartym secie przeciwniczki wygrywały 16:12, podopieczne trenera Alessandro Chiapinniego nie tylko odrobiły straty, ale wyszły na prowadzenie 19:17 i rozstrzygnęły te partię na swoją korzyść do 22. Tie-break zdecydowanie należał już do holenderskiego zespołu. Mecz z Dutch All Stars ze względu na późną porę rozgrywany był przy pustych trybunach.
W szwajcarskiej imprezie bierze udział pięć drużyn. Dzisiaj Atom Trefl zagra z Volei Futuro z Brazylii. Ten ostatni zespół w poniedziałek raz pojawił się na boisku, zwyciężając 3:0 włoską Sirio Perugia. Wcześniej Włoszki wygrały 3:1 z Dutch All Stars.
Siatkarki Atomu Trefl, wykorzystując przerwę w ligowych rozgrywkach, występują w Bazylei w najsilniejszym składzie.