Triumf Vettela

Sebastian Vettel (Red Bull-Renault) wygrał wczoraj wyścig o Grand Prix Belgii, dwunastą eliminację mistrzostw świata Formuły 1. Niemiec wykonał tym samym kolejny krok w stronę obrony tytułu.
Zmagania na torze Spa-Francorchamps mogły zadowolić nawet najbardziej wybrednych fanów Formuły. Początek należał do Niemca Nico Rosberga (Mercedes), który błyskawicznie przesunął się z piątej na drugą pozycję, a po chwili był już liderem. Jego szczęście było jednak krótkotrwałe, bo do pracy ostro wzięli się faworyci. Jeden z nich, Brytyjczyk Lewis Hamilton (McLaren), zmagania ukończył na 13. okrążeniu, staranowany przez Japończyka Kamui Kobayashiego (Sauber). Na 19. "kółku" na czele zameldował się Vettel i na tej pozycji dojechał do mety. Za jego plecami trwała piękna walka o pozostałe miejsca na podium, obronną ręką wyszedł z niej drugi kierowca Red Bulla, Australijczyk Marc Webber, który wyprzedził Brytyjczyka Jensona Buttona (McLaren) i Hiszpana Fernanda Alonso (Ferrari). Rewelacyjne piąte miejsce zajął Niemiec Michael Schumacher (Mercedes - świętujący na Spa 20-lecie debiutu w F1), startujący z 22. pozycji uzyskanej w kwalifikacjach!
Mieliśmy w Belgii też wspaniały polski akcent. W wyścigu serii Porsche Supercup, towarzyszącej wybranym eliminacjom F1, najlepszy okazał się Jakub Giermaziak, odnosząc drugie zwycięstwo w karierze. Dzięki temu awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.