Triumf Ivanovic

Ana Ivanovic wygrała wczoraj z Rosjanką Wierą Zwonariewą 6:2, 6:1 w finale halowego turnieju WTA w Linzu. W półfinale serbska tenisistka pokonała Agnieszkę Radwańską. I starcie z Polką było zdecydowanie bardziej ciekawe i wyrównane niż decydująca potyczka. Radwańska miała tylko problemy z udanym wejściem w mecz, pierwszego seta przegrała bowiem łatwo i szybko, nie potrafiąc znaleźć sposobu na utytułowaną rywalkę. W drugiej partii uporządkowała jednak swoją grę, podjęła ryzyko i to się opłaciło. O wszystkim miał zadecydować set trzeci - Ivanovic lepiej zaczęła, przy stanie 5:3 wydawało się, że wszystko jest już rozstrzygnięte, ale Isia raz jeszcze podjęła walkę i wyrównała. Ostatnie słowo należało jednak do Serbki, która ostatecznie wygrała 6:2, 3:6, 7:5. Wczoraj w finale najwyżej rozstawiona Ana zmierzyła się z turniejową "dwójką" i nie dała jej żadnych szans. Zwonariewa była tylko tłem dla znakomicie dysponowanej Ivanovic, która sprawę załatwiła błyskawicznie i bez wątpliwości. Obie zawodniczki czekają teraz mistrzostwa WTA w Dausze, pojedzie tam również Radwańska, ale jako rezerwowa. Pisk "Nasz Dziennik" 2008-10-27