Stracona szansa Suns

Koszykarze Phoenix Suns walczyli dzielnie o awans do fazy play-off ligi NBA, ale na finiszu dostali zadyszki i sezon zakończą na rundzie zasadniczej. Ostatecznie przesądziła o tym porażka z bezpośrednim konkurentem do ósmego miejsca w tabeli Konferencji Zachodniej, Utah Jazz, 88:100. Jednym z winowajców niepowodzenia był niestety Marcin Gortat. Polakowi przytrafił się jeden z najgorszych występów w rozgrywkach, zdobył zaledwie dwa punkty, trafiając tylko jeden z ośmiu rzutów z gry. Miał też 12 zbiórek. Po meczu narzekał na pracę sędziów i rywali, jego zdaniem zbyt często stosujących nieprzepisowe środki. "Jazzmani" pięciokrotnie zablokowali łodzianina. Jeszcze na początku czwartej kwarty Suns prowadzili 76:74, jednak przez osiem minut zdołali trafić... jeden rzut z gry.