Spory zawód

Polskie piłkarki ręczne nie zagrają na igrzyskach w Pekinie. Szansę nasze panie straciły w sobotę, przegrywając z Japonią 27:29 (8:14) w drugim meczu odbywającego się w Bukareszcie turnieju kwalifikacyjnego. Aby myśleć o wyjeździe na olimpiadę (po piątkowej porażce z Węgierkami) Polki musiały pokonać dużo niżej notowaną Japonię, jedną z najlepszych drużyn świata, Rumunię i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia spotkań między rywalkami. Niestety, nie udało im się spełnić już pierwszego, najłatwiejszego warunku. Porażki z Japonią nie spodziewał się nikt, a postawa naszych reprezentantek - szczególnie do przerwy - była katastrofą. Dobrze Polki zagrały tylko w dziesięciu minutach drugiej części - od 38. do 48. minuty doprowadziły od stanu 10:17 do 21:21 i wydawało się, że spokojnie przechylą szalę na swoją korzyść. W tym jednak momencie oddały pole rywalkom... Po pięć bramek dla naszego zespołu zdobyły Iwona Niedźwiedź-Cecotka, Kinga Polenz, Dorota Malczewski i Karolina Kudłacz. Pisk "Nasz Dziennik" 2008-03-31