Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Sklepy obchodzą zakaz o handlu w niedziele

Treść

Sklepy znalazły kolejny sposób na obejście ustawy o zakazie handlu w niedziele. Tym razem otwierają się metodą ,,na ochroniarza”. Media donoszą, że takie praktyki stosuje sieć sklepów monopolowych Duży Ben. W części placówek sieci zainstalowane zostały kasy samoobsługowe. Duży Ben zatrudnia ponadto ochroniarzy i korzysta z tego, że nie uznaje się ich za pracowników handlu. Ochroniarze sprawdzają wiek i trzeźwość klientów.

Praktyką sieci sklepów Duży Ben oburzona jest handlowa ,,Solidarność”. Dariusz Paczuski, jej wiceprzewodniczący, powiedział, że stanowi ona nie tylko obejście ustawy o zakazie handlu w niedziele, ale i łamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

– Jak maszyna miałaby stwierdzić, kto jest pełnoletni, a kto nie jest pełnoletni albo kto może być pod wpływem alkoholu? Mówimy tutaj o obowiązku sprzedawcy, bo to kasjer powinien to weryfikować. Czy ochroniarz, który jest od ochrony mienia i bezpieczeństwa, jest od tego, żeby weryfikować trzeźwość czy pełnoletność osób kupujących alkohol? To jest daleko idąca nadinterpretacja przepisów i testowanie nowych możliwości. Powinien być stanowczy sprzeciw co do takich praktyk – zaznaczył Dariusz Paczuski.

Wiceprzewodniczący handlowej ,,Solidarności” podkreślił, że sklepy monopolowe powinny być pod szczególnym nadzorem, aby nie dochodziło w nich do łamania ustawy o wychowaniu w trzeźwości oraz obchodzenia zakazu handlu w niedziele.

RIRM

Żródło: radiomaryja.pl, 18 marca 2023
Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

Autor: mj