Siatkarze znów przegrali

Drugą porażkę w rozgrywanym w Japonii Pucharze Wielkich Mistrzów ponieśli polscy siatkarze. Tym razem ulegli Kubie 1:3 (25:22, 18:25, 18:25, 22:25).
W porównaniu z przegranym spotkaniem z Japonią trener Daniel Castellani dokonał trzech zmian w składzie, na parkiecie pojawili się Michał Ruciak, Jakub Jarosz i Piotr Nowakowski. Przyniosło to efekt w pierwszym secie, dobrym w wykonaniu Biało-Czerwonych. Nasi szybko zdobyli przewagę (8:5, 12:8) i choć rywale się nie poddali (12:12), postawili kropkę nad "i". Pierwszoplanową postacią na boisku był w tym okresie skuteczny Jarosz. Początek drugiego seta był obiecujący (4:0), coś się popsuło po przerwie technicznej (8:6). Nadzieję wlał jeszcze Jarosz (po jego asie prowadziliśmy 13:12), ale potem było tylko gorzej. Trzecia partia należała już wyraźnie do Kubańczyków, którzy znakomicie zagrywali, blokowali, a Polaków opanowała niemoc. Czwarta partia długo się naszym nie układała, poderwali się w końcówce (doprowadzając do wyniku 21:22), ale na nic więcej nie było już ich stać. - Nie chcę się usprawiedliwiać, ale mamy spore problemy kadrowe, zawodnicy uskarżają się na problemy zdrowotne. Przeciw Kubańczykom zagraliśmy bardzo dobrze w ataku, gorzej w bloku i zagrywce. Wciąż jednak wierzymy w podium - przyznał Castellani. Jutro Polaków czeka wyzwanie: mecz z Brazylią.
Wyniki:
Polska - Kuba 1:3 (25:22, 18:25, 18:25, 22:25). Polska: Łomacz, Nowakowski, Jarosz, Możdżonek, Kurek, Ruciak, Ignaczak (libero) oraz Pliński, Bartman, Bąkiewicz. Brazylia - Iran 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:19), Japonia - Egipt 3:1 (25:15, 22:25, 25:21, 25:17). Po dwóch kolejkach komplet zwycięstw na koncie mają Brazylia i Japonia; Polska dwie porażki.