Sensacja w Bielsku

Pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało wczoraj PGE GKS Bełchatów 2:0 w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. W meczu wicelidera z liderem ekstraklasy, czyli Korony Kielce i Jagiellonii Białystok, lepsi okazali się podopieczni Michała Probierza.
Podbeskidzie plasuje się w czołówce I ligi, ale faworytem wczorajszego spotkania był Bełchatów. Tymczasem już w 2. minucie, po strzale Sylwestra Patejuka, gospodarze objęli prowadzenie, kompletnie zaskakując rywali. Zszokowani goście nie potrafili odpowiedzieć, a bielszczanie nie ustawali w atakach. W 32. minucie Robert Demjan podwyższył na 2:0 i taki wynik utrzymał się do końca. To niespodzianka, ale z przebiegu gry Podbeskidzie na wygraną zasłużyło.
Mecz w Kielcach rozstrzygnął gol Macieja Makuszewskiego zdobyty w 19 minucie. Jagiellonia miała potem mnóstwo szczęścia, bo gospodarze atakowali z pasją, stwarzając sobie mnóstwo doskonałych sytuacji. Nie wykorzystali żadnej, a wielka w tym zasługa bramkarza Grzegorza Sandomierskiego.
Nie było niespodzianki w Ostrowcu Świętokrzyskim - miejscowe KSZO, po dogrywce, przegrało z Polonią Warszawa 0:2. Bramki dla "Czarnych Koszul" strzelili Łukasz Teodorczyk i Adrian Mierzejewski. Wygrała także druga drużyna ze stolicy - Legia - we Wrocławiu ze Śląskiem 2:1 (gole Sebastiana Szałachowskiego w 72. i 86. min, dla gospodarzy trafił Waldemar Sobota w 82. minucie).