Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Rząd zdecydował o zwiększeniu finansowania programu „Bezpieczny kredyt 2 procent”

Treść

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd zdecydował o zwiększeniu finansowania dla projektu „Bezpieczny kredyt 2 procent”. Tani kredyt współfinansowany przez budżet państwa okazał się dużym sukcesem. W projekcie uczestniczy 13 banków, a do tej pory podpisano niemal 41 tysięcy umów na tanie kredyty hipoteczne.

Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że „Bezpieczny kredyt 2 procent” zdecydowanie zwiększył dostępność mieszkań i domów dla polskich rodzin.

– To kredyt, który zasadniczo zwiększa dostępność dla wielu polskich rodzin. Cieszy się to takim powodzeniem, że zdecydowaliśmy na zwiększenie finansowania całego projektu. Chcemy, żeby mieszkanie było towarem, na które każdego uczciwie pracującego Polaka, po prostu stać. Bezpieczny kredyt 2 procent, który jest jednym z rozwiązań, okazał się wielkim sukcesem – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu przypomniał również, że jego rząd wprowadził wakacje kredytowe, które ułatwiają wielu rodzinom spłatę kredytów hipotecznych.

Zgodnie z obecnymi przepisami ponad milion rodzin może skorzystać z możliwości odroczenia spłat kredytów. Mateusz Morawiecki zaznaczył, że nowy projekt autorstwa Polski 2050 ograniczy liczbę korzystających z tego rozwiązania.

RIRM

Żródło: radiomaryja.pl,

Autor: mj