Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Rekordowa ilość chętnych zainteresowanych dobrowolną zasadniczą służbą wojskową

Treść

Dziś rozpoczynają się kolejne – ostatnie w tym roku – powołania do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Szef MON wskazał, że podstawowy kurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Do najnowszej edycji zgłosiło się ponad osiem tys. chętnych.

W niedzielę minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, spotkał się w Wojewodzinie koło Grajewa na Podlasiu z żołnierzami nowo powołanej Brygady Zmotoryzowanej. Mówił tam, że podstawowy kurs w ramach dobrowolnej służby wojskowej cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dziś rozpocznie się ósmy turnus w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Szkolenie potrwa do 9 grudnia.

– To będzie rekordowa edycja: ponad osiem tysięcy ochotników zgłosiło się na podstawowy kurs w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej – dokładnie 8 315 kandydatów na żołnierzy Wojska Polskiego. Jestem dumny z tego, że młodzi polscy patrioci zgłaszają się do tego, żeby służyć w Wojsku Polskim. To jest naprawdę bardzo dobra wiadomość dla bezpieczeństwa naszego kraju – mówił Mariusz Błaszczak.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa to nowy rodzaj służby, który został wprowadzony Ustawą o obronie ojczyzny. Jest skierowana do tych, którzy nie byli wcześniej w armii. Dzięki niej można odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo zostać żołnierzem zawodowym.

Rząd Zjednoczonej Prawicy chce, aby Wojsko Polskie liczyło 300 tys. żołnierzy.

RIRM

Żródło: radiomaryja.pl,

Autor: mj