Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Red. Ł. Brzeziński przed Euro 2024: Myślę, że „Biało-Czerwoni” skupią się na walce o trzecią pozycję w grupie

Treść

Myślę, że „Biało-Czerwoni” skupią się na walce o trzecią pozycję w grupie, która jest o tyle istotna, że przy odpowiednim dorobku punktowym daje ona również promocję do 1/8 finału. To jest bardzo realistyczny cel, który może postawić sobie nasza reprezentacja. Możliwości na zdobycz punktową upatruję przede wszystkim w meczu z Austriakami – mówił w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja red. Łukasz Brzeziński, dziennikarz Redakcji Sportowej Radia Maryja.

W piątek reprezentacja Polski w piłce nożnej wygrała z Ukrainą (3:1). Dla kibiców drużyny „Biało-Czerwonych” to powód do optymizmu przed nadchodzącymi mistrzostwami Euro 2024.

– Szczególnie dla kibiców, którzy po ostatnich eliminacjach w wykonaniu reprezentacji Polski raczej pesymistycznie podchodzili do kwestii występów naszej drużyny narodowej. Rzeczywiście gra wyglądała lepiej niż sam się spodziewałem, mimo faktu iż selekcjoner Michał Probierz dokonał sporo zmian w wyjściowej jedenastce – zaznaczył red. Łukasz Brzeziński.

Jeśli chodzi o skład reprezentacji, na uwagę zasługuje debiutant, Kacper Urbański.

– Ten 19-letni piłkarz Bolonii zagrał bez kompleksów, bardzo odważnie, zebrał pochlebne recenzje – podkreślił dziennikarz Redakcji Sportowej Radia Maryja.

Na wyróżnienie, zdaniem redaktora, zasługują też: Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Jakub Kiwior oraz Taras Romanczuk.

– Selekcjoner mocno popracował nad stałymi fragmentami gry, bo dwa z trzech goli padły po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, a to była jedna z naszych większych słabości, jeżeli chodzi o grę reprezentacji – mówił red. Łukasz Brzeziński.

W poniedziałek, 10 czerwca, „Biało-Czerwoni” zagrają z Turcją.

– Prawdopodobnie wystąpimy w najmocniejszym garniturze, w optymalnym zestawieniu. Wtedy być może będziemy nieco więcej wiedzieli, jak to będzie mogło wyglądać już za kilkanaście dni – podkreślił dziennikarz Redakcji Sportowej Radia Maryja.

W drużynie narodowej, wskutek piątkowej kontuzji, zabraknie Arkadiusza Milika.

– Milik to duży pechowiec, bo opuści już drugie Euro z rzędu. Przypomnę, że z powodu kontuzji nie zagrał też trzy lata temu na turnieju rozgrywanym w dwunastu miejscach Starego Kontynentu. Niestety, Arkadiusz Milik ma dość „szklane” zdrowie, bo to zawodnik po kilku ciężkich kontuzjach. Na szczęście mamy piłkarzy, którzy w tym sezonie bramek nastrzelali sporo, jak oczywiście Robert Lewandowski i nasz duet z Turcji, czyli Krzysztof Piątek i Adam Buksa – zwrócił uwagę.

Podczas Euro 2024 Polska jest w grupie z Holandią, Austrią i Francją. Wszyscy są trudnymi rywalami. Gość sobotnich „Aktualności dnia” ocenił przy tym szanse podopiecznych Michała Probierza w starciach ze wspomnianymi drużynami. Jak zaznaczył, gra toczyć się będzie o trzecie miejsce.

– Patrząc realnie, (…) myślę, że „Biało-Czerwoni” skupią się na walce o trzecią pozycję w grupie, która jest o tyle istotna, że przy odpowiednim dorobku punktowym daje ona również promocję do 1/8 finału. Myślę, że to jest bardzo realistyczny cel, który może postawić sobie nasza reprezentacja. (…) Francuzi i Holendrzy dysponują zdecydowanie większym potencjałem piłkarskim w porównaniu z reprezentacją Polski. Możliwości na zdobycz punktową upatruję przede wszystkim w meczu z Austriakami. Oczywiście zespół ten zaliczał w ostatnich miesiącach spory progres, ma wielu piłkarzy ogranych w mocnych klubach Bundesligi, ale nie można też zapominać, że Austriacy mierzyli i mierzą się z plagą kontuzji w swojej reprezentacji. Z tego też powodu ich czołowy piłkarz, czyli David Alaba, nie wystąpi na Euro – analizował dziennikarz.

– Myślę, że mamy też dość korzystny terminarz, bo teoretycznie z najmocniejszym rywalem gramy dopiero w ostatniej kolejce, dlatego „Biało-Czerwoni” muszą liczyć na to, że uda im się zdobyć jak najwięcej punktów w dwóch pierwszych meczach – dodał.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczną się 14 czerwca i potrwają do 14 lipca. Reprezentacja Polski zagra kolejno: 16 czerwca z Holandią, 21 czerwca z Austrią i 25 czerwca z Francją.

Całość rozmowy z red. Łukaszem Brzezińskim jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

źródło: radiomaryja.pl, 10 czerwca 2024

Autor: dj