Puchar UEFA: remis „Białej Gwiazdy”

Wisła Kraków zremisowała w Wiedniu z SV Mattersburg 1:1 (1:1) w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA. Rewanż za dwa tygodnie w Krakowie.
Wiślacy już po minucie gry mogli objąć prowadzenie, ale Słowak Marek Penksa nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Thomasem Borenitschem. Cztery minuty później dobrą okazję mieli gospodarze – po nieporozumieniu Mariusza Pawełka z obrońcami piłka trafiła do Christiana Fuchsa, który z bliska nie trafił w bramkę.

W 14. minucie wicemistrzowie Polski, którzy w pierwszym kwadransie grali szybko i dominowali na boisku, zdobyli gola. Brazylijczyk Cleber dokładnie dośrodkował z lewej strony boiska, a Marek Zieńczuk precyzyjnym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Radość z prowadzenia trwała ledwie sześć minut. W zamieszaniu podbramkowym po wrzucie piłki z autu na przedpole bramki Wisły pochodzący z Macedonii Ilco Naumoski płaskim strzałem wyrównał.

Tuż przed przerwą Brazylijczyk Jean Paulista spudłował z ośmiu metrów, a była to dogodna okazja do strzelenia drugiej bramki dla podopiecznych Dana Petrescu.

Druga połowa była mniej ciekawym widowiskiem. Mało było składnych akcji, a mnożyły się faule i złośliwości. W 71. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został australijski pomocnik Jacob Burns. Zespół „Białej Gwiazdy” grał w osłabieniu jednak tylko przez pięć minut, bowiem szarżującego na bramkę gospodarzy Jeana Paulistę niezgodnie z przepisami powstrzymał Krzysztof Ratajczyk i norweski arbiter także jego przedwcześnie odesłał do szatni.

W 88. minucie zakotłowało się przed bramką Wisły, ale Mariusz Pawełek dwukrotnie wychodził z opresji obronną ręką.

Wyniki meczów 2. rundy kwalifikacji Pucharu UEFA

10 sierpnia, czwartek

Czernomorec Odessa (Ukraina) - Wisła Płock (Polska) 0:0
Rubin Kazań (Rosja) - BATE Borysów (Białoruś) 3:0 (1:0)
Karwan Jewłacz (Azerbejdżan) - Slavia Praga (Czechy) 0:2 (0:1)
KF Tirana (Albania) - Kayserispor (Turcja) 0:2 (0:2)
Artmedia Bratysława (Słowacja) - Dynamo Mińsk (Białoruś) 2:1 (0:1)
Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael) - Lokomotiw Sofia (Bułgaria) 0:2 (0:1) - mecz w Senecu na Słowacji
SV Roeselare (Belgia) - Ethnikos Achnas (Cypr) 2:1 (1:0)
SV Ried (Austria) - FC Sion (Szwajcaria) 0:0
CSKA Sofia (Bułgaria) - Hajduk Kula (Serbia) 0:0
Hapoel Tel Awiw (Izrael) - NK Domżale (Słowenia) 1:2 (1:0) - mecz w Tilburgu w Holandii
Hertha Berlin (Niemcy) - Ameri Tbilisi (Gruzja) 1:0 (0:0)
Odense BK (Dania) - Llanelli FC (Walia) 1:0 (1:0)
Brann Bergen (Norwegia) - Atvidabergs FF (Szwecja) 3:3 (2:1)
Start Kristansand (Norwegia) - Drogheda United (Irlandia) 1:0 (0:0)
Randers FC (Dania) - FBK Kowno (Litwa) 3:1 (1:0)
Molde FK (Norwegia) - Skonto Ryga (Łotwa) 0:0
Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) - Metallurg Zaporoże (Ukraina) 0:0
Young Boys Berno (Szwajcaria) - Olympique Marsylia (Francja) 3:3 (1:2)
Twente Enschede (Holandia) - Levadia Tallin (Estonia) 1:1 (0:1)
FK Ventspils (Łotwa) - Newcastle United (Anglia) (19.50)