PŚ w skokach narciarskich

Norweg Anders Jacobsen wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się w sobotę w czeskim Libercu. Adam Małysz uplasował się na dziewiątej pozycji, tuż przed nim zmagania ukończył lider cyklu, Austriak Thomas Morgenstern. Po piątkowym zwycięstwie, także w sobotę zdecydowanym faworytem zawodów był Morgenstern. Tym razem jednak młody Austriak spisał się dużo gorzej niż dzień wcześniej. Oddał dwa przeciętne - jak na jego ostatnie wyniki - skoki, uplasował się na ósmym miejscu. Dziewiąte zajął Adam Małysz. Nasz reprezentant starał się, jak mógł, po pierwszej serii był nawet piąty z nadziejami na podium. Niestety, w drugiej pogorszyły się warunki, powiał lekki wiaterek w plecy, co wpłynęło na rezultaty wielu zawodników, w tym Polaka. - Moje skoki są stabilne, ale ciągle im czegoś brakuje - skomentował Małysz, który w tym sezonie ani razu nie stanął jeszcze na podium pucharowych zawodów. Liczył, że stać się to może w Libercu. Poniżej oczekiwań wypadł Kamil Stoch, który zajął 24. miejsce i - jak sam przyznał - był bardzo niezadowolony ze swoich prób. Przy okazji skarżył się na przemęczenie. Bohaterem pierwszej serii był Martin Koch. Austriak poszybował aż 132,5 m, jako jedyny przekroczył granicę 130 m i wydawało się, że pierwszy raz w karierze stanie na najwyższym stopniu podium konkursu PŚ. Nie wytrzymał jednak presji, drugą próbę popsuł i wylądował na trzecim miejscu. Wygrał Anders Jacobsen - skaczący tuż po Małyszu Norweg pokazał, że i w trudnych warunkach można latać pięknie, osiągnął 130 m i to przyniosło mu sukces. Wyniki: 1. Anders Jacobsen (Norwegia) 262,3 pkt (128,5 m+130 m), 2. Gregor Schlierenzauer (Austria) 258,4 (127+128,5), 3. Martin Koch (Austria) 258,2 (132,5+124), 4. Simon Ammann (Szwajcaria) 256,2 (129,5+127), 5. Janne Ahonen (Finlandia) 255,6 (129+ 125,5)... 8. Thomas Morgenstern (Austria) 249,9 (124,5+126), 9. Adam Małysz 249,8 (128+ 123)... 24. Kamil Stoch 217,0 (118,5+116,5). Klasyfikacja generalna Pucharu Świata: 1. Morgenstern 1587 pkt, 2. Schlierenzauer 999, 3. Ahonen 940... 11. Małysz 451. Pisk "Nasz Dziennik" 2008-02-11