Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Prezes J. Kaczyński: Film „Zielona granica” jest przygotowaniem do zburzenia ogrodzenia na granicy i zgody na relokację uchodźców

Treść

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, powiedział, że film Agnieszki Holland „Zielona granica” jest przygotowaniem do zburzenia ogrodzenia na granicy i zgody na relokację uchodźców. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, powiedział, że film Agnieszki Holland „Zielona granica” jest przygotowaniem do zburzenia ogrodzenia na granicy i zgody na relokację uchodźców.

Jak mówił lider Prawa i Sprawiedliwości, film jest sfinansowany w niemałej mierze przez tych, którzy dzisiaj stanowią podstawę głównej siły opozycji.

– To Warszawa i Mazowsze rządzone przez Polskie Stronnictwo Ludowe oraz instytucje zewnętrzne, także związane z Komisją Europejską – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

– Film ma charakter, który jest przygotowaniem do zburzenia ogrodzenia na granicy i zgody na relokację uchodźców. Tak to trzeba odbierać na płaszczyźnie politycznej, płaszczyźnie faktów, która opiera się o analizę obecnej sytuacji. W tym także tej, która odnosi się do referendum, gdzie trzecie i czwarte pytanie dotyczy tych spraw – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes Jarosław Kaczyński dodał, że ci, którzy robią takie filmy i którzy je wspierają, którzy przyjmują je dobrze, są w gruncie rzeczy armią Władimira Putina.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do ataku na Straż Graniczną, Policję i Wojsko Polskie, które chroni polsko-białoruskiej granicy.

– Murem za polskim mundurem! To mówmy. Jest pytanie: co mówi Donald Tusk? Co mówi opozycja i jak odnosi się do tego filmu? Z tego, co można w tej chwili zobaczyć, to broni tego filmu – podkreślił Jarosław Kaczyński.

W czwartek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaprezentowało specjalny spot, który będzie wyświetlany przed emisją filmu „Zielona Granica” w kinach studyjnych.

Spot pokazuje kontekst operacji hybrydowej ze strony Białorusi i rozwiązania, które wprowadził rząd, aby zagwarantować bezpieczeństwo Polski.

RIRM

Żródło: radiomaryja.pl, 22

Autor: mj