Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Premier: Rząd nie zostawi rolników samym sobie

Treść

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jego rząd nigdy nie zostawi rolników samym sobie. Podczas spotkania z mieszkańcami wsi Dęba na Lubelszczyźnie zapewnił, że będzie działał na rzecz umacniania rolnictwa.

Premier zapowiedział kolejne dopłaty do nawozów, program dotyczący stabilizacji cen i dopłaty w kontekście odbudowywania trzody chlewnej. Zaznaczył, że szczegóły niebawem przedstawi minister rolnictwa.

– Po raz kolejny robimy dopłaty do nawozów. (…) Wczoraj i przedwczoraj rozmawiałem z ministrem rolnictwa o specjalnych dodatkowych programach stabilizacji cen, a także o dopłatach w kontekście odbudowy trzody chlewnej. Minister rolnictwa będzie o tym mówił wkrótce, bo ten program już jest zatwierdzony. Środki w budżecie państwa polskiego również na to będą przeznaczone – oznajmił Mateusz Morawiecki.

Szef rządu mówił również o programach pomocowych w ostatnich latach, dotyczących m.in. suszy, walki z pandemią i kryzysem energetycznym.

– To też nasze działania, które już teraz liczymy na co najmniej kilkanaście miliardów złotych, a można doliczyć do tego nasze interwencje energetyczne. Rolnicy mówili o wyższych kosztach. Szanowni rolnicy, te koszty byłyby jeszcze pięć razy wyższe, gdyby nie interwencja państwa polskiego – zwrócił uwagę premier.

Szef rządu w poniedziałek od rana podróżuje po województwie lubelskim. Oprócz Dęby, odwiedził także m.in. Dęblin i Skoków.

RIRM

Żródło: radiomaryja.pl, 25

Autor: mj