Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Premier M. Morawiecki: Interwencja rządu konieczna w czasie zawirowań gospodarczych

Treść

Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że w czasie turbulencji gospodarczych rząd musi interweniować, aby złagodzić skutki kryzysu dla obywateli. Szef rządu podczas konferencji „Chronimy Polaków” w Kancelarii Premiera podsumował zarządzanie kryzysem energetycznym wywołanym przez rosyjską agresję.

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że kilka milionów polskich rodzin skorzystało z dodatków osłonowych i dopłat z polskiego budżetu, by wysoka inflacja bolała mniej.

Zadeklarował, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nigdy nie zostawi Polaków bez pomocy.

– To jest moje zobowiązanie, to jest nasza obietnica. Tak długo, jak będzie rządził rząd Prawa i Sprawiedliwości, nigdy nie zostawimy Polaków bez pomocy. My wierzymy, oczywiście, w wolny rynek, ale wiemy doskonale, że szczególnie w czasie zawirowań, w czasie chaosu, w czasie wielkich turbulencji gospodarczych na rynkach międzynarodowych, z którymi właśnie się teraz borykamy, rząd musi interweniować – powiedział szef rządu.   

Premier Mateusz Morawiecki podziękował też wszystkim, którzy przyczynili się do przetrzymania kryzysu energetycznego oraz złagodzenia skutków inflacji. Wyraził przy tym nadzieję, że za miesiąc lub dwa odczyty inflacji będą spadać.

RIRM

 

Żródło: radiomaryja.pl, 21 marca 2023
Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

Autor: mj

Tagi: inflacja konferencja kryzys Mateusz Morawiecki tarcza antyinflacyjna