Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Premier M. Morawiecki: Dzięki Centrum Informatyki Resortu Finansów dokonano w Polsce uszczelnienia podatków

Treść

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że dzięki Centrum Informatyki Resortu Finansów i pracownikom aparatu skarbowego udało się w Polsce dokonać uszczelnienia systemu podatkowego.

Szef rządu mówił o tym na konferencji przed siedzibą centrum w Radomiu, w ramach akcji Prawa i Sprawiedliwości „Trasa dotrzymanego słowa”.

Premier podkreślił, że obecny rząd wprowadził finanse publiczne w XXI wiek. Mateusz Morawiecki wskazał też na działania Platformy Obywatelskiej w zakresie finansów, kiedy była u władzy.

– Nowoczesne państwo, profesjonalne państwo to państwo, które posługuje się nowoczesnymi instrumentami informatycznymi. Szanowni Państwo, czy w czasach Platformy nie było jeszcze komputerów, nie wynaleziono jeszcze wtedy systemów informatycznych? Oczywiście pytanie, na które dziecko potrafi odpowiedzieć – były, były tylko pan Tusk i jego ekipa, ekipa partaczy, ekipa dyletantów, nie chcieli się w ogóle tym posługiwać, nie chcieli zajmować się tym, co jest ważne dla państwa – akcentował szef rządu.

Mateusz Morawiecki przytoczył też dane, z których wynika, że pomiędzy rokiem 2008 a 2015 budżet państwa urósł o 15 proc., podczas gdy w latach  2016 a 2023 o 115 procent. „Trasa dotrzymanego słowa” Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęła się w miniony weekend.

RIRM

Żródło: radiomaryja.pl,

Autor: mj