Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Politycy PiS: W sprawie postulatów rolników i leśników rząd nie podejmuje konkretnych decyzji

Treść

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wskazują, że rząd Donalda Tuska nie podejmuje decyzji oczekiwanych przez rolników i leśników. W Warszawie rozpoczął się protest gospodarzy, leśników, myśliwych i pracowników innych branż. Manifestujący sprzeciwiają się m.in. niekontrolowanemu napływowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy, a także przepisom Europejskiego Zielonego Ładu.

Postulaty gospodarzy popierają parlamentarzyści PiS. Poseł Rafał Bochenek zauważył, że prowadzone są różnego rodzaju rozmowy, ale nie zapadają konkretne decyzje. Parlamentarzysta podkreślił, że obecny rząd boi się rolników.

Warszawa jest dzisiaj – można powiedzieć – oblężona, ale oblężona nie tylko przez protestujących, ale również przez radiowozy policyjne. Budowane są zasieki, blokady ulic, nakładane są kolczatki na drogach po to, by uniemożliwić rolnikom i leśnikom protest. Tak nie powinna wyglądać demokracja i dialog rządzących z osobami protestującymi. Co innego zapowiadano przed wyborami – zauważył.

Poseł PiS, Przemysław Drabek, powiedział, że partia przedłożyła w Sejmie projekt uchwały przygotowany przez rolników, w którym znalazły się postulaty protestujących gospodarzy. Politycy PiS liczą, że projekt poprą wszystkie partie polityczne w polskim parlamencie.

Są podstawowe trzy elementy w tej uchwale. Chodzi o wprowadzenie całkowitego embarga na produkty rolno-spożywcze niespełniające przyjętych w UE norm produkcyjnych. Po drugie, pakiet Fit for 55, czyli zamrożenie, wyłącznie i wyrzucenie do kosza pomysłu dotyczącego Zielonego Ładu. To są pomysły, które niszczą europejską gospodarkę rolną i polskiego rolnika. Trzeci bardzo ważny element, dotyczący ciągłego stałego monitorowania tego, co się dzieje na rynku rolnym i wsparcia rolników przez polski rząd – zaznaczył Przemysław Drabek.

Strajk generalny rozpoczął się przed Kancelarią Premiera. Następnie demonstrujący przejdą przed Sejm. Protest transmituje TV Trwam.

RIRM

źródło: radiomaryja.pl, 6 marca 2024

Autor: dj