Podium Kowalczyk

Justyna Kowalczyk znajduje się w wybornej formie! W sobotę w Kuusamo Polka zajęła trzecie miejsce w sprincie na 1,2 km, wczoraj była piąta na 10 km techniką klasyczną i w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich plasuje się na czwartej pozycji. Przed rozpoczęciem sezonu Kowalczyk zapowiadała, że przez kilka pierwszych tygodni nie można oczekiwać od niej spektakularnych wyników, bo nie jest w szczytowej dyspozycji. Tymczasem biega nie tylko doskonale, ale i mija metę na znakomitych miejscach. W sobotę stoczyła porywający pojedynek o podium sprintu. Długo była z tyłu stawki, niesamowicie przyspieszając na ostatnim podbiegu - minęła dwie rywalki i do ostatnich metrów, a raczej centymetrów powalczyła o drugie miejsce z Liną Andersson. Wpierw sędziowie wskazali na Polkę, ale po obejrzeniu zapisu fotokomórki okazało się, że Szwedka była jednak minimalnie szybsza. Kowalczyk zajęła tym samym trzecią pozycję, a wygrała Słowenka Petra Majdic. Wczoraj nasza reprezentantka znów świetnie biegła na 10 km, zajęła wysokie, piąte miejsce. Zwyciężyła Finka Aino Kaisa Saarinen, która pokonała ten dystans w 28 minut i 16,4 sekundy. 3,8 sekundy później metę minęła jej rodaczka Virpi Kuitunen, a 7,3 s - Norweżka Marit Bjoergen. Kowalczyk straciła do triumfatorki 27,5 sekundy. W klasyfikacji PŚ prowadzi Saarinen (205 punktów), przed Bjoergen (160), Majdic (153) i Kowalczyk (141). Pisk "Nasz Dziennik" 2008-12-01