Podium dla Schlierenzauera

Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał wczorajszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Adam Małysz uplasował się na 11. pozycji. Po pierwszej serii Schlierenzauer był drugi, prowadził Norweg Tom Hilde. Małysz zajmował 4. miejsce po skoku na odległość 127,5 m. W serii finałowej Polak uzyskał 123,5 m i z notą 238,0 pkt spadł na 11. miejsce. Prowadzący po pierwszej serii Hilde ukończył konkurs na 5. miejscu. Ostatecznie Schlierenzauer za skoki na odległość 132,0 i 129,5 m otrzymał notę 257,9 pkt. Drugie miejsce zajął Szwajcar Andreas Kuettel - 255,8 pkt (126,5/133,0), trzecie Fin Janne Happonen - 255,3 pkt (124,5/135,0). W klasyfikacji Turnieju Skandynawskiego (przed ostatnim, jutrzejszym konkursem w Oslo), liderem jest Fin Janne Happonen, natomiast Adam Małysz jest na 7. miejscu. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata mistrz z Wisły zajmuje aktualnie 13. miejsce z 557 punktami. W pierwszej trójce znajdują się odpowiednio Thomas Morgenstern (1718 pkt), Gregor Schlierenzauer (1261 pkt) i Janne Ahonen (1148 pkt). GZS, PAP "Nasz Dziennik" 2008-03-09