Przejdź do treści
Przejdź do stopki

PKP dla swych klientów

Treść

PKP zachęcają do korzystania z biletów weekendowych i turystycznych w okresie od 27 kwietnia do 6 maja. Tyle tylko, że dla kolei najdłuższy weekend to 4 krótsze weekendy i na każdy z nich trzeba wykupić osobny bilet. A do tego na podróż między tymi krótszymi weekendami trzeba wykupić zwykły bilet.



Bilet weekendowy upoważnia do podróży pociągami PKP InterCity od godz. 18 dnia poprzedzającego dzień wolny do godz. 24 ostatniego dnia wolnego od pracy. Bilet turystyczny ważny jest w pociągach PKP Przewozy Regionalne przez 3 kolejne dni - od godz. 18 w dniu poprzedzającym dwa dni wolne od pracy do godz. 6 pierwszego dnia po weekendzie. Takie bilety uprawniają do dowolnej liczby podróży w określonych pociągach, co pozwala sporo zaoszczędzić na biletach (np. w II klasie InterCity bilet weekendowy kosztuje 99 zł, a bilet turystyczny - 60 zł).

Ci, którzy mają 9-dniowy weekend i chcieliby skorzystać z promocyjnej oferty PKP, muszą pamiętać, że jako dni robocze kolej traktuje poniedziałek, 30 kwietnia, środę, 2 maja i piątek, 4 maja. A to oznacza, że nie można kupić biletu weekendowego lub turystycznego na cały 9-dniowy weekend. PKP ten okres podzieliły na 4 osobne "weekendy" i na każdy z nich trzeba mieć wykupione osobne bilety. Np. chcąc skorzystać z pociągu pospiesznego w okresie od 27 kwietnia do 3 maja, trzeba mieć 3 osobne bilety turystyczne, a do tego 30 kwietnia do godz. 18 oraz 2 maja do godz. 18 trzeba mieć zwykłe bilety.

Na najdłuższy weekend w tym roku PKP Przewozy Regionalne zapowiedziały uruchomienie 60 dodatkowych pociągów dalekobieżnych, głównie w góry, na Mazury i nad morze oraz dołączenie dodatkowych wagonów do regularnie kursujących składów. Dzięki temu w pociągach pospiesznych przybędzie w tym okresie ponad 30 tys. dodatkowych miejsc.
(GEG) , "Dziennik Polski" 2007-04-26

Autor: ea