Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Pikieta solidarności z Mary Wagner

Treść

Dziś o godz. 10:00 przed budynkiem ambasady Kanady w Warszawie odbędzie się pikieta w obronie Mary Wagner, znanej z aktywnej działalności na rzecz obrony życia.

Celem pikiety jest wyrażenie sprzeciwu wobec dużej ilości aborcji dokonywanych w Kanadzie oraz represjonowaniu kanadyjskich działaczy pro life, w tym Mary Wagner. Została ona znów aresztowana po tym, jak dzień przed Wigilią, przy wejściu do jedne z placówek aborcyjnych rozdawała ulotki zachęcające do rezygnacji z zabicia dziecka i wręczała kwiaty kobietom, które zamierzały dokonać aborcji.

Jest to pierwsza pikieta w obronie Mary Wagner organizowana w Polsce przez Fundację Pro – Prawo do Życia. W styczniu planowane są kolejne protesty pod kanadyjskimi ambasadami w europejskich stolicach, m.in. w Paryżu i Rzymie.

Jacek Januszewski z Fundacji Pro – Prawo do Życia, organizator pikiety podkreśla, ze walka w obronie życia trwa na całym świecie i komuś takiemu, jak Mary Wagner należy się solidarność i wsparcie.

- Chcemy wyrazić sprzeciw wobec prawa kanadyjskiego, które zezwala na zabijanie dzieci. Zamyka się w więzieniach ludzi, którzy głoszą prawdę na temat tego, czym jest aborcja i jakie są jej skutki i próbują ustrzec kanadyjki przed popełnieniem tego strasznego błędu. Musimy rozpocząć walkę przeciwko tego typu działaniom, dopóki nie dotarły one do naszego kraju, bo również nasza fundacja staje się w ostatnim czasie obiektem ataków ze strony lobby aborcyjnego – powiedział Jacek Januszewski.   

Jak mówi Jacek Kotula, szef struktur Fundacji Pro – Prawo do Życia w Rzeszowie – prawo w Kanadzie działa w taki sposób, że dochodzi do sytuacji, gdzie w XXI wieku zamyka się do więzień ludzi za ich przekonania.

- Obrońcy życia w Kanadzie są zamykani w więzieniach nawet za to, że chodzą po chodnikach i modlą się, wręczają kwiaty kobietom, które chcą dokonać aborcji. Prawo kanadyjskie jest bardzo nieprzyjemne dla dzieci nienarodzonych. Tam dziecko jest traktowane jako człowiek dopiero po urodzeniu. Wcześniej można z nimi zrobić wszystko. Społeczeństwo kanadyjskie przywykło do tego. Mary Wagner, która od wielu lat przeciw temu protestuje, modli się, rozmawia z tymi kobietami, które chcą dokonać aborcji, jest za to dyskryminowana – powiedział Jacek Kotula.

Warto stawać w obronie tych, którzy są bezpodstawnie prześladowani, a zwłaszcza tych, którzy walczą o prawo do życia dla innych – zaznacza Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia. Walcząc o wolność dla innych, walczymy o wolność dla siebie – dodaje.

- Wyrażenie solidarności z Mary Wagner jest takim ludzkim odruchem. Z drugiej strony, walcząc o wolność dla Mary Wagner walczymy jednocześnie o wolność dla siebie. Pokazujemy w ten sposób, że nie damy się zmanipulować mediom i nie damy się wystraszyć Walczymy też o to, aby w Polsce można było mówić prawdę. Jeśli będziemy bierni, to nam tę wolność zabiorą – zaznacza Mariusz Dzierżawski.

źródło:  RIRM,  08 stycznia 2015

Autor: mj