Piątka Kowalczyk

Piąty złoty medal mistrzostw Polski w biegach narciarskich wywalczyła wczoraj w Jakuszycach Justyna Kowalczyk. Tym razem triumfowała na dystansie 30 km techniką dowolną.

Kowalczyk, choć zmęczona trudami sezonu, zawody potraktowała poważnie, czyli nie dała swym rywalkom szans. Jedyną zawodniczką, która starała się jej dotrzymać kroku, była młodzieżowa mistrzyni świata Sylwia Jaśkowiec, ale i ona ostatecznie musiała spasować. Metę minęła ponad 1,5 minuty za Kowalczyk i zdobyła... piąty srebrny medal. Trzecie miejsce zajęła Kornelia Marek (wszystkie trzy panie reprezentują barwy AZS AWF Katowice).
W rywalizacji panów (na 45 km) bezkonkurencyjny był Maciej Kreczmer (LKS Poroniec Poronin), który o 2,5 min wyprzedził Mariusza Michała i o ponad 3 min Krzysztofa Steca (obaj AZS AWF Katowice). Dla Kreczmera był to trzeci złoty medal mistrzostw kraju, dwa zgarnął Janusz Krężelok.
Zawody w Jakuszycach zakończyły sezon, teraz nasi zawodnicy będą mogli wreszcie udać się na wakacje...