Pewny awans

Polscy piłkarze ręczni zagrają w finałach przyszłorocznych mistrzostw Europy. Wczoraj w Poznaniu, w ostatnim meczu grupy 3. eliminacji, pokonali Portugalię 30:22 (14:11).
Choć Biało-Czerwonym do awansu wystarczał remis, nie zamierzali kalkulować. Wyszli na boisko naładowani energią i maksymalnie skoncentrowani i już po 10 minutach prowadzili 6:1 (pięć goli Tomasza Tłuczyńskiego). Pięć minut później rywale zmniejszyli straty (9:6), ale to było wszystko, na co Polacy im pozwolili. Podopieczni Bogdana Wenty utrzymywali bezpieczną przewagę, grając z dużą pewnością siebie i spokojem. Lekką zadyszkę złapali tylko między 44. a 49. minutą, gdy nie zdobyli ani jednej bramki. Portugalczycy trafili jednak tylko raz i zdołali zaledwie doprowadzić do wyniku 21:17. W końcówce dominacja Polaków była już ogromna, zdobywali gola za golem i wygrali bardzo wysoko, zapewniając sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy i oczywiście pewny awans na mistrzostwa.