Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Orlen przekaże ponad 2 mln zł dla Centrum Zdrowia Dziecka

Treść

Instytut Centrum Zdrowia Dziecka otrzyma od Fundacji Orlen ponad 2 mln 300 tys. zł na specjalistyczny sprzęt. Placówka będzie mogła przeprowadzić modernizację wjazdu karetek i dwóch gabinetów zabiegowych w Izbie Przyjęć. Otrzyma także nową karetkę i dwa kolejne specjalistyczne samochody przystosowane do transportu preparatów żywieniowych.

Orlen wspiera Centrum Zdrowia Dziecka.

Dostajemy darowiznę w postaci dwóch następnych samochodów. Służą one dostarczaniu worków żywieniowych i pakietów żywieniowych dla dzieci, które są w domu. Jest to ponad 500 dzieci na terenie całej Polski. Gdyby nie to wsparcie, to dzieci musiałyby leżeć cały czas w naszym szpitalu. To jest coś, co cieszy dzieci z chorobami nowotworowymi – zauważył dr n. med. Marek Migdał, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że spółka powołała pięć fundacji i zasila je „coraz większym strumieniem finansowym” oraz angażuje się w wolontariat.

To nie tylko wspaniała okazja do tego, by przekazać samochody, uczestniczyć w remoncie, ale to też dzień i  tydzień całego wolontariatu. Orlen angażuje się w wolontariat. W 2022 r. ok. 4 tys. pracowników firmy wzięło udział w 250 akcjach – powiedział Daniel Obajtek.

Środki pozwolą również na przebudowę wjazdu dla karetek i modernizację gabinetów zabiegowych w Izbie Przyjęć.

W ubiegłym roku Fundacja Orlen sfinansowała zakup nowoczesnego „Onkobusu”, którym dowożone są dzieci na radioterapię. Dzięki jej wsparciu w Instytucie powstał też ośrodek jednodniowej hospitalizacji, w którym prowadzona jest specjalistyczna diagnostyka pacjentów ze schorzeniami układu pokarmowego.

RIRM

Żródło: radiomaryja.pl,

Autor: mj