Najlepsi Amerykanie

Polska zajęła 24. miejsce w klasyfikacji medalowej 12. halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce w Walencji, które odbyły się 7-9 marca. Klasyfikację wygrali Amerykanie. Trzydniowe, 12. halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce przyniosły Polakom dwa brązowe medale. Zdobyli je: w piątek Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) w pchnięciu kulą, a w sobotę Monika Pyrek (MKL Szczecin) w skoku o tyczce, powiększając historyczny dorobek do osiemnastu krążków. W niedzielnych finałach reprezentanci kraju wystąpili w biegach sztafetowych 4 x 400 m. Piotr Kędzia (AZS Łódź), Piotr Klimczak (Kraków), Wojciech Chybiński (AZS UWM Olsztyn) i Grzegorz Sobiński (MKLA Łęczyca) zajęli czwarte miejsce, a Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk), Ewelina Sętowska-Dryk (AZS AWF Warszawa), Jolanta Wójcik (AZS AWF Kraków) i Bożena Łukasik (RLTL ZTE Radom) szóste. Ostatni dzień rywalizacji 620 zawodniczek i zawodników ze 157 krajów, śledzony w hali przez ponad 700 przedstawicieli mediów, upiększony został rekordem świata Jeleny Sobolewej. 25-letnia Rosjanka pokonała 1500 m w 3.57,71 minuty. MB, PAP "Nasz Dziennik" 2008-03-11