MŚ w judo

Polscy judocy nie zdobędą medalu w mistrzostwach świata w Rotterdamie. Jako ostatni z Polaków odpadł z rywalizacji startujący w kategorii 100 kg Przemysław Matyjaszek (Czarni Bytom).

Matyjaszek choć udział w zawodach rozpoczął od zwycięstwa nad Australijczykiem Morganem Endicottem-Daviesem, to jednak w kolejnej rundzie przegrał z Ukraińcem Artemem Błoszenko. Wczoraj z marzeniami o medalu pożegnali się także Urszula Sadkowska (Gwardia Opole, +78 kg) i Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom, +100 kg), którzy odpadli w pierwszych rundach.
W Rotterdamie żadnemu z dziewięciorga reprezentantów Polski nie udało się przebić do strefy medalowej. Najlepiej spisała się Małgorzata Bielak (AZS AWFiS Gdańsk), która w kategorii 57 kg była siódma. Pozostali odpadli w eliminacjach grupowych.
Ostatnim polskim judoką, któremu udało się stanąć na podium MŚ, był Robert Krawczyk. W 2003 r. w Osace wywalczył brązowy medal. Z kolei żeńska część reprezentacji czeka na medal od dziesięciu lat, kiedy w Birmingham złoto zdobyła Beata Maksymow.