Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Min. M. Błaszczak zachęca cywilnych pracowników wojska, by zostali żołnierzami

Treść

Wicepremier, minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zachęca cywilnych pracowników wojska, by zostali żołnierzami. Szef resortu mówił o tym podczas obchodów Dnia Weterana Działań poza Granicami Kraju.

Minister Mariusz Błaszczak podkreślił podczas sobotnich obchodów Dnia Weterana Działań poza Granicami Kraju,   że wojna tuż przy granicy Polski pokazuje, jak ważne jest, aby Wojsko Polskie było silne i bardzo mocno osadzone w sojuszach.

Szef MON poinformował, że podpisał decyzję ws. promowania pełnienia służby wojskowej w jednostkach organizacyjnych podległych szefowi MON.

– W resorcie obrony narodowej mamy ponad 40 tys. pracowników. Decyzja zachęca te osoby do przystąpienia do Wojska Polskiego. Są dwie ścieżki. Pierwsza to przekształcenie stanowiska cywilnego w stanowisko wojskowe, co wiąże się z tym, że stanowiska wojskowe są lepiej wynagradzane. Druga to przystąpienie do Wojsk Obrony Terytorialnej. Cywilny pracownik MON może być żołnierzem WOT. Zachętą jest dodatek do wynagrodzenia w wysokości tysiąca złotych oraz dodatkowy urlop – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Szef MON powiedział, że obecnie Wojsko Polskie liczy 172 tys. żołnierzy, w tym także żołnierzy obrony terytorialnej. Wskazał, że cel budowy silnej armii jest realizowany m.in. na podstawie Ustawy o obronie Ojczyzny.

RIRM

Żródło: radiomaryja.pl,

Autor: mj