Medalowa niedziela

Po sobotniej posusze wczoraj polscy kajakarze stanęli wreszcie na podium rozgrywanych w Poznaniu mistrzostwach świata. Worek z medalami otworzyła osada pań dowodzona przez niezawodną Anetę Konieczną.
W sobotnich finałach startowało kilka naszych osad, ale żadnej nie udało się dopłynąć do podium. Najbliżej były Sandra Pawełczak i Magdalena Krukowska, które zajęły czwarte miejsce w konkurencji K2 na 1000 metrów. W polskiej ekipie zapanowała zatem kiepska atmosfera, bo każdy chciał przed własną publicznością zaprezentować się jak najlepiej. Na szczęście wczoraj Biało-Czerwoni wreszcie pokazali się z bardzo dobrej strony. Jako pierwsze na podium stanęły Karolina Naja, Konieczna, Pawełczak i Krukowska w K4 na 500 metrów. Polki zaimponowały fantastycznym finiszem, którym wyrwały brąz Hiszpankom, wyprzedzając je dosłownie o kilkanaście centymetrów. Wygrały Węgierki przed Niemkami. Konieczna zdobyła dzięki temu swój piętnasty medal mistrzostw świata, pierwszy po powrocie do sportu po urodzeniu drugiego dziecka. To zawodniczka, która nigdy nie zawodzi, w przeszłości, na najważniejszych imprezach, wielokrotnie ratowała honor naszego kajakarstwa. Tak było choćby na igrzyskach w Pekinie.
Później na podium stanęli inni - wszyscy na dystansie 200 metrów. Piotr Siemionowski zdobył brązowy medal w K1, Marta Walczykiewicz i Ewelina Wojnarowska srebro w K2, zaś Paweł Skowroński i Paweł Baraszkiewicz brąz w C2.