Medale Polaków

Zuzanna Mazurek (Fala Kraśnik) (na zdjęciu) zdobyła złoty, a Karolina Urbańska (AZS AWFiS Gdańsk) brązowy medal w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym w pływackich mistrzostwach świata juniorów w meksykańskim Monterrey. Zuzanna Mazurek została mistrzynią świata juniorów. Dwa razy na podium stanął Krzysztof Pielowski. Zuzanna Mazurek ustanowiła nowy rekord Polski seniorów - 2:12,56 (poprzedni - 2:12,65). Karolina Urbańska uzyskała czas 2:13,83 i przegrała jeszcze z Amerykanką Elizabeth Pelton 2:13,53. Karolina Urbańska na dystansie 200 m stylem grzbietowym, zdobywając brązowy medal, także ustanowiła nowy Rekord Polski w kategorii 17 lat. Po raz drugi w Monterrey na podium stanął Krzysztof Pielowski (Kormoran Olsztyn). We wtorek był trzeci na 400 m st. dowolnym, a tym razem zajął drugie miejsce na dwa razy dłuższym dystansie - 8:02,02. Krzysztof Pielowski na obu dystansach - 400 i 800 m, ustanowił nowe rekordy Polski w kategorii 17 lat. Na dystansie 800 m zwyciężył Heerden Herman (RPA) 8:01,77, a na trzeciej pozycji uplasował się Raoul Shaw (Francja) - 8:04,71. Mateusz Piątkowski (Unia Oświęcim) sklasyfikowany został na 16. miejscu - 8:19,19. W rywalizacji juniorek na 100 m st. dowolnym triumfowała Samantha Tucker (USA) - 55,59, zaś Katarzyna Wilk (Jordan Kraków) była piąta - 56,69. MB, PAP "Nasz Dziennik" 2008-07-12