ME koszykarek: Polska - Hiszpania 55:67

Gdyby Polki przez całe spotkanie zagrały tak jak w pierwszej połowie, pokonałyby, i to zdecydowanie, faworyzowaną reprezentację Hiszpanii. Niestety, tak się nie stało, zabrakło im trochę umiejętności i dużo doświadczenia - przegrały 55:67 i aby znaleźć się w najlepszej ósemce rozgrywanych na Łotwie mistrzostw Europy, muszą dziś pokonać Czeszki.
Polki rozpoczęły sobotnie spotkanie bez kompleksów, walcząc z utytułowanych, bardzo mocnymi przeciwniczkami. Dobrze broniły, wyprowadzały skuteczne kontry, słowem - rywalki, chyba same zaskoczone takim obrotem sprawy, dały sobie narzucić warunki gry naszej reprezentacji. Coś "pękło" na początku drugiej kwarty, gdy Hiszpanki zdobyły pięć punktów, nasze panie błyskawicznie jednak poradziły sobie z problemami. Zagęściły obronę, nie dopuszczając przeciwniczek pod kosz, z drugiej strony raz za razem trafiały Magdalena Leciejewska i Ewelina Kobryn. Polki rozgrywały najlepszy mecz na mistrzostwach, po ich szybkich, pomysłowych akcjach ręce składały się do oklasków. Tuż przed syreną kończącą kwartę za trzy trafiła Agnieszka Bibrzycka i na przerwę Biało-Czerwone schodziły w świetnych nastrojach. Tuż po wznowieniu gry i rzucie Kobryn Polki powiększyły przewagę (41:31) i w tym momencie rozpoczął się dramat. Świadomość szansy i bliskość wygranej sparaliżowały ich poczynania, zaczęły popełniać proste błędy, pogubiły się w defensywie. Efekt był porażający, Hiszpanki odrobiły straty i zdobyły przewagę, której już nie oddały. - Ten mecz raz jeszcze pokazał, że moim zawodniczkom brakuje doświadczenia, większość z nich pierwszy raz występuje na turnieju podobnej rangi. Dziękuję im za serce i determinację - powiedział trener Krzysztof Koziorowicz.
Mimo porażki i trudnej sytuacji Polki mogą jeszcze awansować do ćwierćfinału mistrzostw. Warunkiem jest jednak zwycięstwo w dzisiejszym meczu z Czeszkami. Trudnym do spełnienia, ale jak najbardziej realnym.
Wyniki grupy E:
Polska - Hiszpania 55:67 (15:13, 24:18, 6:22, 10:14). Polska: Leciejewska 15, Kobryn 14, Bibrzycka 11, Walich 4, Gajda 4, Żurowska 2, Mieloszyńska 2, Skobel 2, Jeziorna 1. Grecja - Czechy 62:45, Słowacja - Łotwa 78:69.