ME koszykarek: Polska - Grecja 62:60

Rzut Magdaleny Leciejewskiej oddany na sekundę przed końcową syreną dał polskim koszykarkom zwycięstwo 62:60 nad Grecją w meczu grupy B odbywających się na Łotwie mistrzostw Europy. Choć pojedynek nie stał na najwyższym poziomie, dostarczył mnóstwa emocji, a wydarzenia zmieniały się jak w kalejdoskopie.
Polki, które w niedzielę doznały klęski w starciu z Łotyszkami, nie były faworytkami wczorajszego spotkania. Nastroje w ekipie pogorszyła do tego absencja Agnieszki Bibrzyckiej - nasza największa gwiazda i jedna z najlepszych koszykarek Europy doznała lekkiego urazu i nie mogła wyjść na parkiet. Na szczęście młodej polskiej drużyny przeciwności nie zmogły. Od samego początku podopieczne Krzysztofa Koziorowicza podjęły z rywalkami ostrą i zdecydowaną walkę i choć popełniały sporo błędów - nie pozwoliły sobie narzucić warunków gry Greczynek. Bardzo dobrze spisywała się Ewelina Kobryn, skuteczna zarówno w ataku, jak i bezapelacyjnie rządząca pod obiema tablicami. W ostatniej sekundzie pierwszej kwarty za trzy trafiła Daria Mieloszyńska i nasze panie zeszły na krótką przerwę, minimalnie prowadząc. W kolejnej odsłonie było nawet lepiej, mimo sporej ilości niewymuszonych strat i niecelnych rzutów Polki powiększały przewagę. Katastrofa (szczęśliwie chwilowa) nastąpiła w trzeciej kwarcie. "Biało-Czerwone" pogubiły się, nie trafiały nawet z czystych pozycji (przez ponad pięć minut zdobyły tylko dwa punkty), a rywalki celnie rzucały raz za razem. Sytuacja zrobiła się zła, ale nasze opanowały sytuację. Czwarta odsłona swą dramaturgią mogłaby obdzielić niejedno spotkanie. Wpierw Greczynki długo prowadziły różnicą czterech punktów, a Polki mozolnie odrabiały straty. Na 21 sekund przed końcem Agnieszka Skobel fantastycznie zablokowała rzucającą za trzy rywalkę, nasze wywalczyły piłkę - ta trafiła do Mieloszyńskiej, która jednak rzuciła w obręcz. Na szczęście piłka znów wpadła w ręce Polek, na sekundę przed końcem dostała ją Leciejewska, rzuciła i... za chwilę utonęła w ramionach szczęśliwych koleżanek.
Dziś nasze panie zmierzą się z Węgierkami.
Polska - Grecja 62:60 (16:14, 15:12, 12:18, 19:16). Polska: Ewelina Kobryn 17, Justyna Jeziorna 13, Magdalena Leciejewska 12, Daria Mieloszyńska 10, Agnieszka Skobel 4, Joanna Walich 2, Paulina Pawlak 2, Agata Gajda 2, Justyna Żurowska 0, Izabela Piekarska 0.