Kubot o krok

Łukasz Kubot był o krok od awansu do drugiej rundy turnieju ATP Tour na twardych kortach w Szanghaju (z pulą nagród 3 mln 240 tys. USD). Polski tenisista przegrał 6:2, 6:7 (5-7), 6:7 (3-7) ze Szwajcarem Stanislasem Wawrinką, choć miał wygraną w kieszeni.

Kubot jest ostatnio w świetnej formie. W ubiegłym tygodniu w turnieju w Pekinie pokonał słynnego Amerykanina Andy'ego Roddicka, przesunął się na 121. (ze 143.) miejsce w światowym rankingu. Wczoraj walczył z Wawrinką, 22. w rankingu, i tak naprawdę powinien odnieść kolejne zwycięstwo. Rozpoczął kapitalnie, w pierwszym secie błyskawicznie przełamał rywala i objął prowadzenie 4:0. Szwajcar nie mógł znaleźć sposobu na zdecydowanie, agresywnie, pewnie poczynającego sobie Polaka. Kolejna partia była już bardziej wyrównana, obaj tenisiści utrzymywali swój serwis, o wszystkim miał rozstrzygnąć tie-break. Gdy Kubot wygrywał 5:1, wydawało się, że jest już po sprawie, ale kolejne sześć piłek padło łupem Wawrinki. Trzeci set wyglądał podobnie, lecz w tie-breaku Szwajcar już dominował. Szkoda szansy.