Krok Wisły

Koszykarki Wisły Kraków pokonały wczoraj we własnej hali wicemistrza Czech Frisco Sica Brno 78:74 (19:19, 15:24, 22:19, 22:12) i zrobiły pierwszy krok w stronę Final Four Euroligi. Jeśli wygrają w piątek, awansują.
Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale przyjezdne szybko wyszły na prowadzenie i uciekły na dystans 12:7. Znakomicie spisywała się liderka Frisco Jelena Skerović, jeszcze w poprzednim sezonie dowodząca grą "Białej Gwiazdy". Krakowianki obudziły się w końcówce kwarty i doprowadziły do remisu. Druga zaczęła się źle, Czeszki zdobyły dziesięć punktów z rzędu, znów fantastycznie dyrygowane przez Skerović. Kiedy w trzeciej kwarcie po kolejnej trójce reprezentantki Czarnogóry przyjezdne wygrywały już 54:39, wiślaczki znalazły się w arcytrudnej sytuacji. A jednak wykrzesały z siebie wielkie pokłady sił i energii i ruszyły do odrabiania strat. W 35. minucie, po kapitalnej serii rzutów, krakowianki wyszły na prowadzenie 70:69. Po chwili, po trafieniu Liron Cohen, było już 76:72. W końcówce, nerwowej, chaotycznej, dramatycznej, wiślaczki utrzymały korzystny wynik i zrobiły pierwszy krok w stronę wielkiego finału. Jeśli w piątek wygrają w Brnie, osiągną cel.
Wczoraj najskuteczniejszymi zawodniczkami "Białej Gwiazdy" były Janell Burse, Ewelina Kobryn i Iziane Castro Marques, które zdobyły po 18 punktów.