Krok Wisły

Wisła i Legia uczyniły mocne kroki w drodze do półfinału piłkarskiego Pucharu Polski. Wczoraj, w pierwszych meczach ćwierćfinałowych, krakowianie wygrali w Poznaniu z Lechem 1:0, a warszawianie pokonali na wyjeździe Gryfa Wejherowo 3:0.

Starcie w stolicy Wielkopolski zapowiadało się nie tylko jako szlagier 1/4 finału. Dla obu drużyn było także okazją na uratowanie sezonu, bo i jedni, i drudzy najprawdopodobniej tylko przez puchar mogą zakwalifikować się do Ligi Europejskiej. Początek należał do gospodarzy, którzy zaatakowali z większą pasją. W pierwszym kwadransie dwie niezłe okazje zmarnował Artjom Rudniew. Z upływem czasu pojedynek się wyrównał, ale w 37. min Lech powinien prowadzić - Semir Stilic nie wykorzystał jednak wymarzonej sytuacji. To mogło się zemścić, lecz w odpowiedzi szansę zmarnował Dudu Biton. Po przerwie w poprzeczkę uderzył Aleksander Tonew, a czyhająca na swoją okazję Wisła zadała rozstrzygający cios. W 71. min trafił Gordan Bunoza. Chwilę potem gospodarzy mógł dobić Gervasio Nunez, lecz nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Wynik się nie zmienił, Wisła wygrała i jest faworytem przed rewanżem.
W Wejherowie niespodzianki nie było. Piłkarze Gryfa walczyli dzielnie, mieli nawet swoje szanse, jednak lider ekstraklasy pozbawił ich złudzeń. Warszawianie wszystkie bramki strzelili między 38. a 44. minutą (Michał Żyro dwie oraz Ismael Blanco) i można im gratulować awansu.

Nasz Dziennik Środa, 14 marca 2012, Nr 62 (4297)